סדנה לזוגות

תשוקה כמשאב בזוגיות

מסתבר שאחרי זמן מסוים בזוגיות, המערכות המאוד אנושיות שלנו בוחרות באהבה, יציבות וביטחון על פני תשוקה והרפתקנות, מה שמקשה הרבה פעמים על המשאבים בקשר, כי כשאנחנו לא משקים ומזינים את הזוגיות שלנו באנרגיה של התשוקה – הגחלים של מערכת היחסים הזוגית מתחילים להתייבש. בסדנת הזוגות אנו לומדים איך לעורר את התשוקה בקשר ומהי הסביבה הכי מיטיבה כדי לאפשר לתשוקה להמשיך להתפשט ולבעור.

רוצים להבעיר את מדורת התשוקה מחדש? ללמוד טכניקות חדשות להדלקת אש התשוקה?

דרכים רבות להבערת התשוקה!

בסדנה נלמד על שמירת  אש  הזוגיות שלנו – התשוקה. נעסוק בחקירה של מרחבי הנועם והעונג האישיים שלנו (מה נעים לי? מה מאפשר לי הרפייה והתרגעות? מה מעיר אותי לחיים?) לצד מפגש חוויתי עם בן או בת הזוג שמאפשר התבוננות, תובנות ותקשורת של הרצונות והגבולות שלנו.  הסדנה היא הזמנה ״לצאת מהשגרה״ או אפילו להרעיד קלות את השגרה הזוגית. בהתנסויות בסדנה אנחנו עוסקים בפיתוח הומור עצמי וגמישות, משחקיות, דמיון ונוכחות אוהבת, כדי להביא ולציין התחדשות וגדילה במערכת היחסים.

בסדנה הזוגית נעסוק בכמה מרחבי ״בעירה״ לתשוקה שאותם נתרגל במהלך הסדנה: (ויש גם שיעורי בית : )

לעיתים מה שחוסם את התשוקה מלבעור זה כעסים, עלבונות וזכרונות לא נעימים. במרחב התקשורת נלמד איך ניתן ליצור חיבור דרך הקשבה פעילה, חמלה ורכות ונראה כיצד קונפליקט יכול להיות בסיס לאינטימיות ומפגש עם כאב זוגי משותף. נשים לב לרצונות שלו ונעסוק בגבולות בתוך הקשר. נלמד לפנות מקום לרגשות לא נעימים בקשר באופן שממשיך להיות במגע עם הכוונות שלנו והרצון להיטיב.

משאבים סומטים (פיזיים ורגשים) הם המאפשרים לנו יותר חַיּוּת, אנרגיה, שמחה ועצמה בתוך הקשר. הם הבסיס להתמודדות מול כל אתגר. במרחב הזה הזוגות עוסקים במחקר משותף אחר המשאבים הזוגיים שלהם. זה מרחב ייחודי לכל זוג, שעוסק באופן שבו אנחנו מוחמאים, אוהבים, נאהבים ומזינים אחת את השני. הרבה זוגות שמגיעים אלי הם בשלב שהילדים קצת מתחילים לגדול ופתאום מתחילים לחפש את הדרך זה לזו מחדש, אחרי שנים שבהן הזוגיות נדחקה בתוך גידול הילדים. במקרים כאלה, מרחב המשאבים יכול להיות כלי נהדר לגילוי והיזכרות במשאביים שהם פחות חיים אצלנו עכשיו. ההנחייה וההתנסויות בסדנה מאפשרות לחזור לחיבור טבעי וראשוני שמזין מחדש את מיכלי המשאבים ומאפשר למידה של אופני התרגול שלהם בקשר.

טקסים מאפשרים לחגוג שינוים ומעברים. כמו שאנחנו חוגגות יום הולדת או מרימות לעצמנו כשאנחנו מקבלות משרה חדשה, כך גם הזוגיות צמאה לאהבה, אנרגיה ותמיכה בתור ישות שלישית בקשר, שעומדת (גם) בפני עצמה. במרחב הזה אנחנו לומדים על טקסים בתור ציון של מעברים והתחדשויות בתוך הקשר. במרחב הטקסים נלמד גם על ציון פרידה ומשבר, ועל הצורך שלנו בחידוש הקשר עם האומן הפנימי שלנו המוביל את השינוי בהקשבה, יצירתיות, חיבור ואומץ לב.

כדי לשמור על תשוקה בקשר, נצטרך ללמוד כיצד לשמור על האש – מתי המדורה זקוקה לעוד חומר בעירה ומתי דווקא זקוקה לביטחון ויציבות. במרחב הזה נלמד כיצד חשיבה יצירתיות והתמקמות גמישה (positioning) יכולים להעניק  תנאים (setting) מעולים לבעירה של תשוקה. להיות שומר.ת אש זה ללמוד להעיר חלקים שנרדמו בזוגיות.

במרחב הזה נעסוק ביצירת סביבה של קרבה, פגיעות ואינטימיות שיכולות להיות כשער ומשאב בתוך קונפליקט.

מרחב נוסף ואחרון בסדנה שלנו הוא מרחב שכולו fun –  העיסוק בתשוקה עובר דרך  צחוק, הנאה ועונג, שזה הרבה ממה שאתם הולכים לחוות בסדנה! בסדנה אנחנו רוקדים, נעים וחוגגים את החיים דרך סטינג חדש, אוכל טוב ומלא צחוק.

למי הסדנה מיועדת?

רוצים להבעיר את מדורת התשוקה מחדש?
ללמוד טכניקות חדשות להדלקת אש התשוקה?

הצטרפו לרשימת התפוצה של הסדנה ונעדכן אתכם במועדים הבאים שנפתחים

פתיחת צ'אט
1
שלחו הודעה לווטסאפ של שחר כספי
שלחו הודעה לווטסאפ של שחר כספי
דילוג לתוכן