הנחיית טקסי קקאו

הקקאו הוא משקה שידוע בשל סגולותיו המרפאות לגוף ולנפש. במשך אלפי שנים שמאנים ממרכז אמריקה היו מפיקים את המשקה מפולי עץ הקקאו הגדל באזור הרי האנדים, על מנת להתחבר עם ממלכת הרוח והתודעה הגבוהה. 

 

שחר פגש את הקקאו לראשונה בגוואטמלה בשנת 2010 כששהה עם אנשי שבט המאיה, שם עבר חניכה מעמיקה עם הקקאו שהפגישה אותו עם המרחבים הרגשיים באופן עמוק, חשוף, פגיע ונוכח יותר. מאז הקקאו מלווה את שחר במסע האישי שלו ובמסעות של מטופלים ומשתתפים בהכשרות. לשחר ניסיון בהנחיית טקסי קקאו לקבוצות מגוונות בארץ ובעולם – מהנחייה של זוגות או קבוצות קטנות ועד הנחיית טקסים שבטיים בפסטיבלים (עד 500 איש).

 

טקס הקקאו מהווה הזמנה להתחבר מחדש לגוף, לנשימה ולמערכת הפאראסימפתטית שלך, להרפות מדפוסי עבר ולהתנסות במצבי הוויה אלטרנטיביים. הטקס הוא הזדמנות לגלות מה נוכח מעבר למחשבות ומעבר למוכר ולידוע ומה זורם ומתרחש בתוכך כשהתודעה שקטה, הגוף חי ויש חיבור עמוק יותר לעצמנו.

שאלות ותשובות על הטקס

במהלך חיינו אנחנו משתתפים במספר טקסים המסמלים מעברים – לידה, מוות, בר מצווה, חתונה או כל מעבר אחר בין תקופות החיים. בחברות מסורתיות, היכן שאני למדתי את טקס הקקאו, טקס הוא ציון חיצוני של שינוי פנימי וכוונה ומהווה שלב הכרחי בשינוי. כלומר, אין שינוי ללא טקס. טקס הוא הדבר שמאפשר לטעון אנרגיות וכוונה ברצון ובכמיהה לשינוי ובדרך כלל מהותו של טקס היא לציין מעבר ממצב תודעה אחד למצב תודעה אחר. 

 טקסים קבוצתיים מעלים את תחושת החיבור והשייכות האנושית, ואפילו יכולים להחזיר אותנו לחוויה השיבטית. כאשר מקיימים טקס בקבוצה שנמצאת בתהליך משותף לרוב תהיה הכוונה לעבור כקבוצה לשלב ההתפתחות הבא שלה.

ככלל – היכן שהקבוצה תבחר. העדיפות היא לעשות את הטקס בחוץ, בטבע, אולי אפילו בקרבת מדורה. כמובן שזה לא תמיד מתאפשר ולכן נכון שכל קבוצה תבחר את המיקום המועדף אליה (אפשר תמיד גם להתייעץ איתנו)

הטקס נעשה בהנחייה מתחילתו ועד סופו ומלווה במוסיקה נעימה ומעוררת. ההנחיות בטקס עוסקות בנוכחות וחיבור לגוף, באופן המאפשר לתודעה לשים לב לתחושות, רגשות, דחפים ומחשבות בצורה יותר נוכחת ופתוחה, מה שמאפשר לנו הצצה למה שנמצא מבעד למחשבות והדפוסים – מה זורם ומתרחש בתוכך כשהתודעה שקטה? כאשר יש פחות מחשבות? מה קורה כאשר מתפתחת צלילות והלב מתחיל להיפתח? הטקס הוא הזדמנות לנקות את החסימות הרגשיות ולחוות איך זה להיות נוכח ברגע הזה עם לב פתוח וגוף חופשי.

  • לקראת הטקס כדאי להניח את תשומת הלב על הכוונה איתה אנחנו מגיעים – איזה כוונה אני רוצה לשים לקראת הטקס? מה המשמעות של הטקס בעיניי? למה אני רוצה להקדיש את עצמי בטקס הזה?
  • אנו ממליצים על תזונה קלה ופשוטה ביום שלפני הטקס וביום הטקס 

על מנת לאפשר הזנה של הקקאו בגוף, נבקש להימנע מקפאין, אלכוהול או כל חומר משנה תודעה ביום הטקס

  • יש לאפשר זמן ״נחיתה״ אחרי הטקס – למנוחה, כתיבה, שיתוף. כמו כן כדאי ״לאוורר״ את הלו״ז בבוקר שלאחר הטקס על מנת לאפשר מנוחה שקטה בלילה שלאחר הטקס. 
  • לאחר הטקס מומלץ לאכול ארוחה דשנה התומכת באינטגרציה 
  • להרבות בשתיה! אחת האיכויות של הקקאו זה שהוא מייבש ולכן לאחר סיום הטקס יש להשיב את מאזן הנוזלים לגוף
  •  

שאלות ותשובות על השימוש בקקאו:

עם למעלה מ 1200 מרכיבים כימיים, הפולים של תיאוברומה קקאו (מיוונית: תיאו = אלוהים וברומה = מזון) נראים כאחד המזונות המורכבים ביותר הקיימים בטבע. קקאו מכיל נוירוטרנסמיטורים כגון סרוטונין, דופמין וטריפטופן המסייעים בתחושות של רווחה, חוסן נפשי ושחרור חרדה.  המרכיבים הללו תורמים למוטיבציה בריאה ושקט נפשי. הקקאו מסייע להגביר את הריכוז, תשומת הלב והערנות שלנו וגם מגביר את האפקטיביות של נוראפינפרין, מוליך עצבי שקשור לשמחה והנאה. יש בקקאו נוירוכימיקלים פעילים הגורמים להגברת זרם הדם למוח, ללב ולעור. הגוף כולו ניזון, רמת המודעות עולה ויכולת ההתמקדות מוגברת כאשר תחושות הגוף מתעצמות.

בטקסים שחר עושה שימוש בקקאו גולמי אורגני תוצרת פרו שמיוצר בסחר הוגן. תוכלו גם לרכוש את הקקאו לשימוש ביתי בחנות

הטקס הוא מרחב שמעצים את ההשפעת הקקאו על הגוף, שכן זה זמן שמוקדש כולו לכוונה ונוכחות בגוף. עם זאת, גם צריכה ביתית של הקקאו הגולמי והאורגני ללא טקס מעוררת את האיכויות שהוזכר, אם כי בעוצמה שונה.

הזמנת טקס קקאו קבוצתי בהנחיית שחר כספי

ניתן להכיל עד 500 א.נשים בטקס | השאירו פרטים ונחזור אליך בהקדם

פתיחת צ'אט
שלחו הודעה לווטסאפ של שחר כספי
שלחו הודעה לווטסאפ של שחר כספי
דילוג לתוכן