אודות

אני שחר כספי ואני מנחה ומכשיר אנשים להתפתחות וטרנספורמציה במערכות יחסים על מנת ליצור מנהיגות קשובה, מחוברת ואיתנה.

את הדרך שלי התחלתי בערך לפני 15 שנה. הייתי אז קצין, מפקד צוות לוחמים בשירות קבע ביחידת הקומנדו שלדג של חיל האוויר, רגע לפני כניסה לתוכנית שירות ארוכה. במהלך החופשה בתאילנד הבנתי שאני לא רוצה יותר להמשיך להילחם. השתחררתי ויצאתי לחיים שונים לגמרי מאלה שתיכננתי, מבלי לדעת מה הולך לקרות עכשיו. 

כמה שנים אח”כ, כשאני בן 29 ובעל רשת מסעדות ובתי קפה בקוסובו, חוויתי פרידה כואבת מבת-זוג. מצאתי את עצמי שבור ובלי הרבה כלים להתמודדות. עד אז, האסטרטגיה הכי טובה שהיתה לי במרחב הרגש היתה להדחיק ולהתעלם. בעצת חבר, לקחתי חופש ומהלכו החלטתי לעלות על מטוס  לגואטמלה ולהשתתף בריטריט ארוך שכלל שתיקה והתבודדות. כך יצא שהמשבר הגדול שחוויתי התגלה כהזדמנות לצאת למסע פנימי ולגלות מי אני באמת. בסיום ארבעים ימי שתיקה, התבודדות וחקירה פתאום קלטתי – שהלב כבר לא כל כך כואב. ראיתי איך המרחב הבטוח שאני מעניק לעצמי הפך לכלי טרנספורמטיבי להתמודדות עם רגשות מורכבים. הריטריט התגלגל והמשיך למסע שנמשך שנתיים. למדתי במהלכם ממספר מורים ומורות איך אפשר להגביר את הנוכחות בחיים וליצור מרחב רגשי בטוח עבור עצמי ועבור אחרים. צ׳אטי, המורה מגואטמלה שאיתה התחלתי את המסע, הדריכה אותי להמשיך בדרך הזו, ולזקק מהי המהות שרוצה לעבור דרכי הלאה?

אחרי נחיתה בארץ, המשכתי את המסע בלימודי העמקה בגוף ובנפש. רציתי לבסס את התובנות מהמסע דרך לימודי פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס וגוף במכון “האקומי” עם התמחות במישאוב ובטיפול בטראומה.

המסע לא הסתיים, וכנראה גם לא יסתיים אף פעם. הלימוד ממשיך להעמיק ואיתו גם ההוראה שלי. אני חוקר מדי יום אהבה, פגיעות, אמת ועומק, ומתוך כך הלימוד שלי ממשיך להעמיק ולהתרחב בארץ ובעולם, לעוד תחומים ומרחבים (אפשר לראות מתחת רשימה רחבה של מקורות השראה ולימוד שפגשתי בהם).

היום אני מקדיש את העשייה שלי להנחייה והכשרה של א.נשים להתפתחות וטרנספורמציה במערכות יחסים. אני מציע את הלימוד שלי לקבוצות שונות ומגוונות – מצוותים וארגונים עסקיים המעוניינים להכניס את השפה של הפגיעות והקשיבות ליומיום שלהם, דרך מטפלים ומנחי קבוצות שמבקשים להעצים את יכולות ההנחייה שלהם בדגש על הפנמה גופנית (embodiment), קבוצות שרוצות לחוות טקסים שבטיים, וגם זוגות שמבקשים להגביר את הפתיחות והתקשורת במערכת היחסים.

אני מבין שהאיכות הרחבה ביותר שאני מביא איתי לכל מפגש, בין אם זה ייעוץ זוגי, סדנה בארגון או קורס מנחי קבוצות – היא החזקת המרחב.  אני מלמד אנשים איך להחזיק מרחב בטוח, כנה ואמיץ עבור עצמם, ועבור כל מערכת יחסים משמעותית שהם מבקשים להשתנות בתוכה ואיתה.

מקורות ההשראה וההוראה שלי:

  • פסיכותרפיה גופנית בשיטת “האקומי” – אני בוגר תוכנית פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס וגוף במכון האקומי ישראל ולמדתי אצל דוקטור עידו סמיון ולאחר סיום הלימודים המשכתי שנתיים נוספות בתור אסיסטנט בתוכנית ההכשרה. בזמן שלמדתי בהאקומי העמקתי בלימודי מישאוב RCS (אייזמן ג’ון ,מנהל ומורה בכיר במכון האקומי בקליפורניה). ובטיפול בטראומה (מנואלה מישקה רידס, מייסדת ומנהלת–שותפה של מכון האקומי בקליפורניה).
  • שמאניזם ורפואה שבטית – ניו זילנד
  • לימודי שתיקה, מדיטציה, התבודדות וחלימה צלולה בלאס פירמידס דל קה, סן מרקוס, אגם אטיטלן.
  • בית ללימודים שמאנים, אומץ, ישראל
  • קורס שנתי בריברסינג ונשימה מודעת
  • קואצ״ינג – קורס שנתי בבית הספר ״תות״ של אלון גל.

ראיונות ופודקאסטים עם שחר כספי

מה לומדים איתי?

בתור מרחבי ההתפתחות אנחנו לומדים המון כלים וחכמה, כאן למטה תוכלי לקבל טעימה:

ענוה

אני זורח מעצם היותי ואינני מרוכז בעצמי

אמת

האמת נטועה בחוויה ולא בידע

מלאות

מלאות מאפשרת התמודדות

נוכחות אוהבת

חיבור לעצמי, לאחר ולמה שבנינו

אינטגרציה

אינטגרציה מאפשרת לחלקים המפוצלים לחזור אל השלם

משאב

משאב הוא נתיב שבסופו אנחנו מגיעים אל המהות

פתיחות

פתיחות הלב מעוגנת בכאב

התפתחות

כל התנגדות היא הזדמנות להתפתחות

נשימה

נשימה משנה הוויה

בחירה

אם אתה בוחר לעצמך כבר סיפור, לפחות שיהיה סיפור טוב

תמיכה

תמיכה קודמת לתנועה

פְּגִיעוּת

פגיעות מחברת למהות
פתיחת צ'אט
שלחו הודעה לווטסאפ של שחר כספי
שלחו הודעה לווטסאפ של שחר כספי
דילוג לתוכן