אודות

אני שחר כספי ואני מנחה ומכשיר א.נשים להתפתחות וטרנספורמציה במערכות יחסים על מנת ליצור מנהיגות קשובה, מחוברת ואיתנה.

Fill 1

את הדרך שלי התחלתי בערך לפני 15 שנה כשיצאתי לחופשה בתאילנד. הייתי אז קצין, מפקד צוות לוחמים בשירות קבע ביחידת הקומנדו שלדג של חיל האוויר, רגע לפני כניסה לתוכנית שירות ארוכה. במהלך החופשה הבנתי שאני לא רוצה יותר להמשיך להילחם. השתחררתי ויצאתי לחיים שונים לגמרי מאלה שתיכננתי, מבלי לדעת מה הולך לקרות עכשיו. 

בגיל 29 התחברתי (מחדש) לרגש ויצאתי למסע. עד אז, המרחב הרגשי שלי היה חסום יחסית, כזה שהאסטרטגיה הכי טובה איתו היא להדחיק ולהתעלם. אבל אז, בגיל 29 כשאני בעל רשת של מסעדות ובתי קפה בקוסובו – חוויתי פרידה כואבת מזוגתי. מצאתי את עצמי מלא כאב ובלי הרבה כלים להתמודדות. בעצת חבר, לקחתי חופש ארוך  ובתוכו החלטתי לעלות על מטוס  ולנסוע לגואטמלה לריטריט ארוך שכלל שתיקה והתבודדות. וכך יצא שהמשבר הגדול שחוויתי התגלה כהזדמנות לגלות מי אני באמת. בסיום ארבעים ימי שתיקה, התבודדות וחקירה פתאום קלטתי – שהלב כבר לא כל כך כואב. ראיתי איך המרחב הבטוח שאני מעניק לעצמי הפך לכלי טרנספורמטיבי להתמודדות עם הכאב. הריטריט התגלגל והמשיך למסע שנמשך שנתיים בו למדתי ממורים ומורות על איך אפשר להגביר את הנוכחות בחיים וליצור מרחב רגשי בטוח עבור עצמי ועבור אחרים. המורה שלי צ׳אטי הדריכה אותי להמשיך בדרך הזאת ולזקק מהי המהות שרוצה לעבור דרכי הלאה.

אחרי נחיתה בארץ, המשכתי את המסע בלימודי העמקה בגוף ובנפש רציתי להנחית את התובנות מהמסע דרך  לימודי פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס וגוף במכון האקומי עם התמחות במישאוב ובטיפול בטראומה. המסע הזה למעשה אינו הסתיים. הלימוד ממשיך להעמיק ואיתו גם ההוראה שלי. אני חוקר מדי יום אהבה, פגיעות, אמת ועומק, מתוך כך הלימוד שלי ממשיך להעמיק ולהתרחב בארץ ובעולם, לעוד תחומים ומרחבים (אפשר לראות מתחת רשימה רחבה של מקורות השראה ולימוד שפגשתי בהם).

היום אני מקדיש את העשייה שלי להנחייה והכשרה של א.נשים להתפתחות וטרנפורמציה במערכות יחסים. אני מציע את הלימוד שלי לקבוצות שונות ומגוונות – מצוותים וארגונים עסקיים המעוניינים להכניס את השפה של הפגיעות והקשיבות ליומיום שלהם, דרך מטפלים ומנחי קבוצות שמבקשים להעצים את יכולות ההנחייה שלהם בתחום ההפנמה הגופנית (embodiment), קבוצות שרוצות לחוות טקסים שבטיים יחד וגם זוגות שמבקשים להגביר את הפתיחות והתקשורת במערכת היחסים.

אני מבין שהאיכות הרחבה ביותר שאני מביא איתי לכל מפגש, בין אם זה ייעוץ זוגי, סדנה בארגון או קורס מנחי קבוצות- היא החזקת המרחב.  אני מלמד אנשים איך להחזיק מרחב בטוח, כנה ואמיץ עבור עצמם, עבור ויחד עם בני הזוג והמשפחה ועבור כל מערכת יחסים שהם מבקשים להשתנות בתוכה ואיתה.

מקורות ההשראה וההוראה שלי:

  • פסיכותרפיה גופנית בשיטת "האקומי" – אני בוגר תוכנית פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס וגוף במכון האקומי ישראל ולמדתי אצל דוקטור עידו סמיון. בזמן שלמדתי בהאקומי התמחתי במישאוב (אייזמן ג'ון ,מנהל ומורה בכיר במכון האקומי בקליפורניה) ובטיפול בטראומה (מנואלה מישקה רידס, מייסדת ומנהלת–שותפה של מכון האקומי בקליפורניה)
  • שמאניזם ורפואה שבטית – 
  • שירות של * חודשים עם בני שבט המאיה, חניכה לטקסי קקאו
  • בית ללימודים שמאנים, אומץ, ישראל
  • תרגולי נשימה וריברסינג
  • קואצ״ינג – קורס שנתי בבית הספר ״תות״ של אלון גל.

מה לומדים איתי?

בתור מרחבי ההתפתחות אנחנו לומדים המון כלים וחכמה, כאן למטה תוכלי לקבל טעימה:

ענוה

ענווה

אני זורח מעצם היותי ואינני מרוכז בעצמי

אמת

אמת

האמת נטועה בחוויה ולא בידע

מלאות

מלאות

מלאות מאפשרת התמודדות

נוכחות אוהבת

נוכחות אוהבת

חיבור לעצמי, לאחר ולמה שבנינו

פתיחות

פתיחות

פתיחות הלב מעוגנת בכאב

התפתחות

התפתחות

כל התנגדות היא הזדמנות להתפתחות

אינטגרציה

אינטגרציה

אינטגרציה מאפשרת לחלקים המפוצלים לחזור אל השלם

משאב

משאב

משאב הוא נתיב שבסופו אנחנו מגיעים אל המהות

פְּגִיעוּת

פְּגִיעוּת

פגיעות מחברת למהות

נשימה

נשימה

נשימה משנה הוויה

סיפור

סיפור

אם אתה בוחר לעצמך כבר סיפור, לפחות שיהיה סיפור טוב

תמיכה

תמיכה

תמיכה קודמת לתנועה