סדנאות והרצאות לארגונים

בשנים האחרונות עולם העבודה השתנה כליל – החיים האישיים שלנו שעד לא מזמן נותרו מחוץ לכותלי המשרד, נכנסו בעל כורחם אל לב חיי הארגון עם פרוץ מגפת הקורונה. השינוי הפך במהרה ל״נורמלי החדש״ ונדמה שהוא מבקש תרבות ארגונית ומנהיגות אחרת. 

שלא כמו מנהיגות ״הדור הישן״ שפעלה בעיקר מתוך סמכות, כדי להנהיג היום בארגונים נדרשת מנהיגות אנושית, קשובה, מכילה (inclusive) ורגישה יותר. כזו המאפשרת להנכיח הרבה יותר מעצמנו, וכך גם להיות נוכחים יותר בצוותים ובמשימות, מבלי להתעלם מהרצונות או מהנסיבות של מי ששותפים לה.

שחר מציע סדנאות, הרצאות וריטריטים לארגונים שרוצים לחוות התפתחות וטרנספורמציה בתוך הארגון:

חשיפה לצורת המנהיגות מעוררת ההשראה. נלמד על הרכיבים של פְּגִיעוּת דרך התנסות חווייתית משמעותית ויחד נבחן את האפשרות להוביל ולהנהיג בארגון על בסיס המודל של פְּגִיעוּת מוחזקת. הצוותים יתנסו בתרגילים אישיים ובינאישיים העוסקים בפיתוח חיבור ומעורבות רגשית.

בסדנה אנחנו לומדים אילו מצבי שחיקה רגשיים פועלים בתוכנו ובהתאם לומדים למצוא את מקורות המשאבים הרגשים העומדים לרשותינו. בסדנה נעסוק באיתור מוקדי השחיקה ובמתן מענה אליהם מתוך הכלים אותם מלמד שחר.

ריטריט הוא הזדמנות לשינוי והתחדשות. בריטריט אנחנו פועלים אל עבר נסיגה מהיומיום שלנו ומתמסרים לנוכחות אחרת שמאפשרת לנו לשוב למי שאנחנו מבעד לכל הלחצים והתפקידים. זו הזדמנות לגלות מחדש את הכוחות והמשאבים שלנו, הרצונות, החלומות וההשראה שלנו.

הרצאות:

ההרצאות על מנהיגות מתוך פגיעות ועל משאבים למניעת שחיקה מביאות את החלק הלימודי של הסדנאות באופן שנותן מפגש ראשוני עם השיח על הכלים הטרנספורמטיבים לתהליכי עבודה בארגון. ל